Meie apartement Zadari linnas oli üsna kesklinnas. Sealt saime käia linna vaatamas jala ja samas elasime rahulikus rajoonis. Lühiajalisi rendipindasid on siin päris palju. Nendel hetkedel, kui õnnestus sõita mööda mereranda, ehk siis mitte tasulistel teedel, seal oli sisuliselt iga maja küljes silt APP – mis tähendab, et siin on välja renditavad pinnad. Usun, et enamuses on nad praegu tühjad… Turiste on, aga nagu Elvas laada päevade ajal… Suuremate linnade südametes neid jagub ja ikka on igal pool vabu alasid restoranides, ainult tule ja “Be my guest!”

Täna siis Spliti linnas. Sõit Zadarist Splitti on umbes 200 km pikkune ja sõltub sellest, millist rakendust Sa kasutad oma GPS’ina. Me oleme päevi müranud siin selle Google Maps’siga. Pealt näha ilus ja sile asi, aga tal on üks huvitav omapära. Ta on leidlik ja Sinukasupüüdlik. Ta tahab kangesti Su aega kokku hoida. Ennekõike siis, kui üritad elu nautida ja aeglaselt ja põhjalikumalt kulgeda.

Tänaseks on uurimistulemused sellised, et kui sõita suunas, kuhu viib ka kiirtee, siis vali kiirtee ja elu on lill. Maksad oma tollid ja oled kiiresti ja turvaliselt sihtkohas. Kui üritad selles suunas kiirteid vältida, siis iPhone seadetes sain muuta tavasõidu mingiks ECO sõiduks või lühema distantsi sõiduks vms. Ma ei leidnud üles kohta, kus ma oleks saanud kiirteid välistada… Ei saanud aru ka sellest, et mis see ECO asja muudab…

Ja jama tuleb sisse selliselt: enne miskit järgmist ristmikut teatab mu armas app, et ta leidis mulle uue teekonna, mis hoiab mu sihtkohta jõudmise aega kokku näiteks 11 minutit. “OK” või “Jätka olemasoleva valikuga” Ja kui ei reageeri mõne sekundi jooksul, siis märkamatult sõidamegi ja hoiame aega kokku. 

Waze pakub vaikimisi koos kiirteedega, kui siis vajutada nupule “Teekonnad”, siis näitab ka alternatiivseid võimalusi ja kui sealt valida variant, kus kiirteid pole, siis sellest hoidis ta ka kinni. 

Kati tahtis randa, merre ja unistas tundide pikkustest päikesevannidest. Samas rand pidi olema liivane. Oleks ma vene rahvusest mees, oleks ostnud talle ühe pisikese liivase rannaribaga saare, siia samasse lähedale. Puistanud roosilehed autost kuni maeiteakuhuni jne. Eesti mees on praktilisem. Tee ääres tuli reklaam, et varsti tuleb veepark ja olukord sai kiire lahenduse. Pöörasime sisse ja saime esimeste sadade hulgas veeparki. Solarise Aquapark, 70 km enne Spliti linna, hotelli kõrval. Lihtne mõnus veepark, 20 euri vanainime ja tee päev otsa mida tahad. Kolm tundi hiljem olime mõlemad punased ja rohkem ei tohtinuksgi olla päikese käes. Pigem lastele ja palju erilisi vigureid polnud.

Jõudsime Spliti linna, kaugelt juba paistab selline, suursugune. Enne siia jõudmist tundus, et käis mingi marmori kaevandamine ja lõikumine, ehk see ka mõjub. Linna kõrghooned on imposantselt valged.

Saime kätte oma apartemendi, täitsa hea 48 euro eest, teise mehe lux korter koos kõikide kellade ja viledega. Omaette ja vaikne. 

Kuna pisut kesklinnast siiski eemal (3 km), siis selle kuumaga ei plaaninud jalutama mägisesse keskkonda minna. Käisime autoga linna südamega tuvumas. Vana ja väärikas lugu. Ilus promenaad, palmid ja ajaloolised hooned. Merel jahid ja suuremad alused. Ilus.

Selle reisi käigus me enam lõuna poole ei lähe. Homme plaanis sõita ca. 600 km ja jõuda Zagrebisse, vahepeal külastades ka kuulsat rahvusparki.